Одне із запланованих нововведень нової влади – розширення функцій контролюючих органів, які прямо чи опосередковано стосуються платників податків.

Так, законопроект  № 1210  від 30.08.2019 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" передбачає, зокрема, наступне:

  • новими функціями контролюючих органів стануть контроль нарахування та сплати до бюджету частини чистого прибутку (доходу) і дивідендів на державну частку відповідними державними чи комунальними підприємствами, об’єднаннями підприємств;
  • до функцій Мінфіну додадуть здійснення процедур взаємного узгодження відповідно до міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування;
  • у ПКУ до функцій контролюючих органів додадуть облік платників ЄСВ та виключать забезпечення обліку суб’єктів ЗЕД, вирішення відповідно до МКУ питань митного компромісу.

Джерело:  законопроект № 1210 від 30.08.2019 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві"

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»