ДПС роз’яснила, що зазначати в полях «просимо перерахувати на рахунок №» та/або «№ рахунку у банку» у додатку Д4 до декларації з ПДВ у періоді запровадження банківського рахунка за стандартом IBAN.

З 05.08.2019 р. до 31.10.2019 р. банки України зобов’язані самостійно (не за ініціативою клієнта) замінити діючі рахунки на нові. Останні відкривають відповідно до правил формування міжнародного номера банківського рахунка — стандарту IBAN.

З 01.11.2019 р. використання такого стандарту буде обов’язковим для банків та їх клієнтів під час здійснення переказів коштів у національній та іноземній валютах.

Водночас із 05.08.2019 р. до 31.10.2019 р. у документах на переказ коштів заповнюють реквізити «Код банку платника/отримувача/стягувача» та «Рахунок платника/отримувача/стягувача» або реквізит «Рахунок платника/отримувача/стягувача» за стандартом IBAN. У реквізиті «Код банку платника/отримувача/стягувача» зазначають нуль.

Такий порядок заповнення зазначених реквізитів передбачений для суб’єктів господарювання, яким ще не здійснено зміну діючих рахунків на нові рахунки за стандартом IBAN.

Отже, у період запровадження банківського рахунка за стандартом IBAN платник ПДВ, якому банком уже відкрито рахунок за стандартом IBAN, у додатку Д4 до декларації з ПДВ, у полях «просимо перерахувати на рахунок №» та/або «№ рахунку у банку» зазначає номер такого рахунка. Водночас поле «МФО» не заповнюють.

Джерело: роз’яснення ДПС у категорії 101.25 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Про заповнення додатка Д4 до декларації з ПДВ читайте у статті «Додаток Д3 і додаток Д4: розраховуємо та заявляємо бюджетне відшкодування з ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»