ДПС роз’яснила порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання резидентом України іншому резиденту України послуг, пов’язаних із транспортними засобами, на митній території України.

Відповідно до пп. 186.2.1 ПКУ місцем постачання послуг, пов’язаних із рухомим майном, є місце їх фактичного постачання. Тож операція резидента України (платника ПДВ) з постачання іншому резиденту України послуг, пов’язаних із транспортними засобами, є об’єктом оподаткування ПДВ. При цьому до таких операцій застосовують основну ставку податку - 20%.

Податківці наголосили, що це правило діє  й щодо послуг із організації ремонту транспортних засобів за межами митної території України.

Обсяг і суму ПДВ за такою операцією слід відображати в рядку 1.1 декларації з ПДВ.

А ось в рядку 5 декларації з ПДВ відображають обсяги операцій з постачання послуг за межами митної території, з урахуванням їх місця постачання відповідно до п. 186.2, п. 186.3 ПКУ.

Джерело: ІПК ДПСУ від 10.09.2019 р. № 99/6/99-00-07-15-03-02-15/ІПК

 

Про визначення місця постачання послуг у разі отримання послуг від нерезидента або у разі надання послуг нерезиденту читайте в матеріалах сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»