Податківці вказали, що фізособи можуть повернути витрачені ними кошти на навчання, якщо заповнять та подадуть податкову декларацію про майновий стан і доходи. Водночас вони роз’яснили, які умови потрібно виконати, аби отримати таку компенсацію з бюджету.

Так, право на отримання податкової знижки на навчання мають громадяни України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або членів його сім’ї 1-го ступеня споріднення. До останніх відносять батьків, чоловіка/дружину, дітей (у т. ч.  усиновлених).

Для того, щоб скористатися податковою знижкою на навчання, фізособі потрібно зробити наступні кроки:

КРОК 1. Оплатити навчання та зберегти розрахункові документи про оплату. При цьому фіскали вказують, що розрахункові документи повинні містить інформацію та обов'язкові реквізитів, передбачені нормами чинного законодавства,   а також  в них має бути  зазначено, що платіж здійснила безпосередньо особа, яка звертається за знижкою.

КРОК 2. До 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік.

Зверніть увагу! Податкову знижку вигідніше оформляти тому члену сім'ї, який має офіційну роботу і отримує більший розмір  зарплати.

Отже, громадяни, які бажають скористатися правом на податкову знижку, мають право надати декларацію до кінця року, що настає за звітним, тобто за 2018 рік до 31 грудня 2019 року.

Джерело: ІПК ДФСУ від 23.07.2019 р. № 3421/С/99-99-13-02-03-14/ІПК

 

Детальніше про податкову знижку на навчання розповість консультація в газеті "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»