Державна регуляторна служба України звернулась до КМУ з проханням скасувати постанову від 21.08.2019 р. № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», яка була прийнята, на думку служби, з порушенням законодавства, передусім - Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Нагадаємо: указаною постановою затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

Позиція ДРС стоїть на трьох китах:

  • попередній склад Кабінету Міністрів прийняв Постанову № 823 із порушенням Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;
  • виконавчі органи міських рад, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад не наділені повноваженнями на здійснення контролю за додержанням законодавства про працю;
  • апеляційний адміністративний суд  вже визнав нечинною аналогічну постанову КМУ від 26.04.2017 р. № 295.

ДРС просить скасувати Постанову № 823 та надати відповідне доручення Міністерству соціальної політики України, Державній службі України  з питань праці розробити законопроект щодо особливостей державного нагляду (контролю) у сфері праці.

Джерело: повідомлення Державної регуляторної служби України

 

Суб’єктам господарювання цікавим може бути матеріал «Відсутні первинні документи на підприємстві: як довести реальність операцій під час перевірки» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»