Фахівці ГУ ДПС у Луганській області нагадали, в яких випадках недостовірні відомості або помилки у ф. №1ДФ призводять до штрафів, а коли – ні.

Вони нагадали, що  покарання буде у разі подання зазначеної звітності  з недостовірними відомостями або з помилками   про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізосіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку (п. 119.2 ПКУ). Такі дії тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 грн.

За ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, покарання буде суворіше   - штраф у розмірі 1020 грн.

Водночас податківці нагадали, що передбачених п. 119.2 ПКУ штрафів може і не бути. Так, їх не застосовують у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у ф. № 1ДФ про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізосіб за товари (роботи, послуги), виникли у зв'язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ПКУ. При цьому  не буде штрафу, якщо  податковий агент  зробить виправлення відповідно до вимог ст. 50 ПКУ.

Джерело:  повідомлення на сайті ГУ ДПС у Луганській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»