У Мінфіні розглянули можливість включення обслуговуючих кооперативів та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів до Реєстру неприбутківців (лист від 02.09.2019 р. № 11210-09-63/21886).

Вони, зокрема стверджують, що такі юрособи можуть бути включені до Реєстру за умови:

  • відповідності їхніх установчих документів вимогам пп. 133.4.1 ПКУ;
  • використання доходів виключно для фінансування видатків на утримання такої юрособи, реалізації мети та напрямів діяльності, визначених ъхными установчими документами.

При цьому автори листа запевняють, що навіть законодавча вимога профільного Закону про кооперацію щодо розподілу майна між членами кооперативу не стане на заваді для включення кооперативу до Реєстру неприбутківців.

Адже здійснення розподілу доходу кооперативами, у тому числі при їх ліквідації, не може бути обов'язковою метою їх створення та функціонування.

Джерело: сайт ДПСУ, лист Міністерства фінансів України від 02.09.2019 р. № 11210-09-63/21886

 

Про порядок включення до Реєстру неприбутківців читайте в рубриці "Аналітичні матеріали"/"Податок на прибуток"/"Неприбуткові установи та організації".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»