Податківці роз’яснили, чи оподатковувати повторно єдиним податком дохід єдинника 2 групи при перерахуванні коштів між власними банківськими рахунками, відкритими для здійснення підприємницької діяльності.

ФОП має право вільно користуватися коштами для власних потреб з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення госпдіяльності, за умови сплати всіх податків.

Фізособи-єдинники 1, 2 і 3 груп, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного відображення отриманих доходів (пп. 296.1.1 ПКУ).

Дані цієї книги вони використовують для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Враховуючи вищенаведене, єдинник 2 групи включає до доходу отриману суму коштів від продажу товарів (робіт, послуг) в день її отримання на розрахунковий рахунок, який відкритий для здійснення підприємницької діяльності. Кошти, які він уже відобразив у книзі та перевів на інший розрахунковий рахунок (теж відкритий для здійснення підприємницької діяльності), не підлягають повторному оподаткуванню єдиним податком.

Джерело: ІПК ДФСУ від 02.08.2019 р.  № 3626/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

 

Як платнику єдиного податку подати декларацію в електронному вигляді, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»