Аналіз положень законопроекту № 1210 виявив, що його прийняття може призвести до збільшення тіньового сегменту економіки, підвищення попиту на послуги конвертаційних центрів та посилення корупційного навантаження на бізнес. Відповідні висновки наводить ДРС.

Даний законопроект, зокрема:

1. В 4 рази збільшить штрафи для платників податків за порушення у сфері адміністрування податків, запровадить ряд нових штрафів.

2. Скасує персональну відповідальність посадової або службової особи контролюючого органу перед державою в розмірі виплаченого з бюджету відшкодування через неправомірні рішення, дії чи бездіяльність цієї посадової (службової) особи. Натомість відшкодовувати шкоду за рахунок контролюючих органів дозволять за умови доведення протиправності дій/бездіяльності та рішень контролюючого органу.

3. Скасовує черговість погашення податкового боргу, відповідно до якої на сьогодні кошти платника податку ідуть в першу чергу на погашення боргу, в другу чергу – на сплату штрафу, в третю чергу – на погашення пені.

4. Враховує в податковому обліку  умови та обставин здійснення операції та/або поведінки платника податків.

5. Запроваджує принцип винної відповідальності, відповідно до якого у випадку виявлення порушень платником податків податкового законодавства контролюючий орган встановить обставини виявлених порушень, підтверджуватиме наявність або відсутність вини, наявність пом’якшуючих обставин.

6. Розширює поняття розумної ділової мети, внаслідок чого платникам податків тепер доведеться доводити, що створені ними умови для приросту (збереження) активів у майбутньому відповідають розумній економічній причині.

7. Створює намагання зробити пов’язаними по відношенню до українських суб’єктів господарювання незалежних іноземних контрагентів – постачальників товарів (робіт, послуг).

8. Відтерміновує врахування курсових різниць платника податку у податковому обліку з податку на прибуток.

9. Поняття первинної переробки сировини розширюється операціями агломерації та/або грудкування, що значно збільшує базу оподаткування рентною платою.

Із повними поясненням усіх зауважень можна дізнатися у повідомленні ДРС.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»