Податківці роз’яснили, як оподатковувати ПДВ транспортно-експедиторські послуги, які надають в межах виконання договорів перевезення митною територією України із залученням третіх осіб — перевізників.

Тут слід враховувати вимоги пп. «б» п. 185.1 і пп. «ж» п. 186.3 ПКУ:

  • якщо замовник перевезення вантажів митною територією України є резидентом України, — транспортно-експедиторські послуги, які надає експедитор, є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню ПДВ у загальному порядку за основною ставкою;
  • якщо замовник перевезення вантажів митною територією України є нерезидентом (який не має постійного представництва на митній території України), — транспортно-експедиторські послуги, які надає експедитор, не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Базою оподаткування ПДВ у експедитора є:

  • вартість наданих транспортно-експедиторських послуг (винагорода експедитора);
  • вартість послуг з перевезення, за умови, що перевізник є платником ПДВ.

Якщо перевізник — НЕплатник ПДВ, то вартість наданих таким перевізником послуг не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора при наданні транспортно-експедиторських послуг замовнику.

Податкове зобов’язання з ПДВ на суму перевезення та на суму наданих замовнику експедиторських послуг у експедитора виникає на дату однієї з подій, яка відбулася раніше:

  • отримання коштів від замовника;
  • оформлення документів, що підтверджують факт здійснення перевезення для замовника.

Таке правило діє і у випадку, коли експедитор сам надає послуги з перевезення, і у випадку, коли експедитор залучає перевізника — платника ПДВ.

Експедитор на дату виникнення податкових зобов’язань складає податкову накладну на замовника перевезення, в якій окремими рядками відображає вартість експедиторських послуг та вартість послуг з перевезення.

Джерело: ІПК ДФСУ від 08.08.2019 р. № 3693/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

 

Про облік транспортного експедитування ми розповідали в матеріалі «Транспортне експедирування в межах України: облік в експедитора» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»