Йдеться про проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (№1053-1). До другого читання законопроект буде готуватися у скорочені на половину терміни.

Цікаво, що раніше обговорення змін у сфері РРО йшло навколо законопроекту № 1053. Ми вже наводили його ключові позиції: запровадження програмних РРО, виплати покупцям за скарги на порушення. Паралельно з цим проектом йшов і законопроект № 1073 зі змінами до ПКУ щодо встановлення обов’язку використовувати РРО для єдинників другої-четвертої груп.

Варто зауважити, що законопроект № 1053 був отриманий Верховною Радою 29 серпня, того ж дня Президент визначив його як не відкладний. А 6 вересня до ВРУ потрапляє законопроект № 1053-1 з назвою, ідентичною до проекту № 1053. Його подали двоє нардепів з тієї ж фракції, що й автор законопроекту № 1053.

Обидва законопроекти розглянув профільний Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. У підсумку на розгляд парламенту винесли альтернативний законопроект - № 1053-1. І саме за цей документ парламент і проголосував у вівторок.

Аналіз прийнятого у першому читанні за основу документа свідчить, що в частині змін до Закону про РРО він майже повністю збігається з законопроектом № 1053. Але альтернативщик містить ще додатково зміни:

  • до Закону про захист прав споживачів – щодо формування розрахункового документу в електронному вигляді;
  • до Закону про обіг алконапоїв – щодо можливості застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій.

До речі, законопроект № 1073 у вівторок був теж прийнятий за основу. Його підготовка до другого читання відбудеться у скороченому режимі.

Джерело: законопроект № 1053-1 від 06.09.2019 р. «Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»