Мінсоцполітики роз’яснило, коли і в якому розмірі бюджетникам доплачують за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників.

Нагадаємо: в бюджетній сфері передбачена доплату за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників. Її розміри та умови виплати визначають відповідні нормативні акти.

Зокрема, керівник міської ради може, у межах затвердженого фонду оплати праці, установлювати доплату за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників таких самих категорій персоналу. Розмір такої доплати може становити до 50% посадового окладу за основною роботою з використанням для цього до 50% посадового окладу відсутнього працівника (п. 2 постанови КМУ від 09.03.2006 р. № 268, далі — Постанова № 268).

Під виконанням обов'язків тимчасово відсутнього працівника слід розуміти заміну працівника, відсутнього у зв'язку з:

  • тимчасовою непрацездатністю;
  • відрядженням;
  • відпусткою;
  • виконанням громадських обов'язків;
  • іншими випадками, коли відповідно до чинного законодавства за працівником зберігають робоче місце (посада).

Працівники виконують обов'язки тимчасово відсутнього працівника одночасно з виконанням своїх основних обов'язків у межах встановленої графіком роботи тривалості робочого дня.

Іншого Постановою № 268 не передбачено.

Джерело: лист Мінсоцполітики від 21.08.2019 р. № 1177/0/206-19

 

Як доплачувати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього директора? Про це читайте в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»