Очільник ДПС заявив, що вони посилять боротьбу з конвертаційними центрами та маніпулюваннями податковою звітністю з ПДВ.

За даними ДПС, наразі є суттєве недовиконання індикативних показників територіальних органів (їх виконують на рівні 96%) та ОВПП (на рівні 88,9%).

На невиконання ОВПП індикативних показників у 2019 р. вплинули кілька факторів.

По-перше, це низький рівень відпрацювання платників за категорією ризиковості "вигодонабувач". Тому податківці простежують негативну динаміку у формуванні податкових схем із кінцевими вигодонабувачами.

По-друге, невиконання індикативів по ПДВ. Якщо за січень-серпень 2019 р. ДПС в цілому виконала індикатив по збору ПДВ на рівні 104,3%, то ОВПП – лише на 88,5%. Це найнижчий показник серед усіх структурних підрозділів ДПС.

По-третє, зменшення фіскальної ефективності ПДВ у великих платників податків через декларування податкового кредиту на рівні податкової звітності. Це відбувається, через зростання випадків реєстрації ПН/РК з порушенням законодавчо встановлених термінів, що веде до формування податкового кредиту.

В ДПС планують систематично аналізувати всі показники надходжень до бюджету, проводити наради, приймати пропозиції від керівників територіальних підрозділів для того, щоб максимально забезпечувати новий Уряд коштами для виконання усіх запланованих економічних та соціальних програм.

Водночас посилять боротьбу з конвертаційними центрами та маніпулюваннями податковою звітністю з ПДВ.

Джерело: повідомлення на сайті ДПСУ

 

Про бухоблік коригування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»