Контролери роз’яснили деякі нюанси розрахунку обсягів пального при заповненні заявки на поповнення обсягу його залишку.

При складанні заявки на поповнення (коригування) обсягу залишку пального платником здійснюється розрахунок обсягів пального, виходячи із сплаченої на електронний рахунок суми акцизного податку. Останню розраховують виходячи з офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого НБУ, що діє на перший день кварталу, в якому складають таку заявку. Відповідне роз’яснення фахівці ДФСУ розмістили у категорії 116.13.02 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua), підкріпивши його посиланням на Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затверджений наказом Мінфіну від 19.06.2019 р. № 262.

Водночас обчислюють податкове зобов’язання з акцизного податку з реалізованого пального за іншим правилом. А саме - виходячи з об’єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов’язань, а також офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого НБУ, що діє на перший день кварталу, в якому реалізують товар (продукцію), і залишається незмінним протягом кварталу (пп. 217.1 ПКУ).

Джерело: роз’яснення ДФСУ у категорії 116.13.02 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Платникам акцизного податку цікавим може бути матеріал «Оновлена акцизна декларація-2019: акцизні склади й інші важливі зміни» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»