В партії «Слуга народу» уважають, що практична реалізація Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII довела зайву бюрократизацію процесу призначення на посади держслужби та звільнення з них, стимулювання безвідповідальності і безкарності держслужбовців. Саме то вони внесли до Ради законопроект № 1066 від 29.08.2019 р, який, за ідеєю авторів, має перезавантажити владу.

Запропоновані зміни:

  • обмежать дії законодавства про працю на держслужбу;
  • спростять порядок прийняття на держслужбу та звільнення з неї;
  • підвищать відповідальність держслужбовців за досягнення результатів своєї діяльності;
  • спростять процес оскарження рішень комісій при збереженні безумовного права на судове оскарження;
  • запровадять можливість контрактної державної служби та усунуть надмірне (на рівні закону) регулювання зазначених суспільних відносин, а відповідні повноваження делегують КМУ.

Водночас змінять і систему оплату праці держслужбовців.

По-перше, скасують доплату за ранг та виплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього держслужбовця.

По-друге, порядок формування фонду оплати праці держслужбовців у держоргані, а також Порядок преміювання держслужбовців буде затверджувати КМУ. Тобто відмінять норму про мінімальний посадовий оклад на держслужбі.

Також пропишуть, яку дату слід вважати датою  звільнення держслужбовців у період їх тимчасової непрацездатності або перебування у відпустці.

Нею будуть вважати відповідно дату, з якої держслужбовець має приступити до роботи , записану у листку непрацездатності, або дату, наступну за днем закінчення відпустки.

Джерело: законопроект № 1066 від 29.08.2019 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади»

 

Про інші законодавчі ініціативи від провладної більшості народних депутатів ми розповідали у новинах:

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»