Серед змін у ПКУ, що запропоновані законопроектом від 30.08.2019 р. № 1210, можна знайти, зокрема уточнення понять "економічний ефект" та "розумна економічна причина".

За проектною версією документу економічний ефект передбачає приріст (збереження) активів платника податків та/або їх вартості, а також створення умов для такого приросту (збереження) в майбутньому.

Разом із тим у ПКУ передбачать і ознаки, що указують на відсутність ділової мети.

Для цілей оподаткування вважають, що операція не має розумної економічної причини (ділової мети), зокрема, але не виключно, якщо:

  • головною ціллю або однією із головних цілей операції, та/або її результатом є несплата (неповна сплата) суми податків та/або зменшення обсягу оподатковуваного прибутку платника податків;
  • в зіставних умовах особа не була б готова придбати (продати) такі роботи (послуги), нематеріальні активи, інші предмети господарських операцій, відмінні від товарів, у непов’язаних осіб.

Таке уточнення завдяки запропонованим змінам з'явиться у пп. 14.1.231 ПКУ.

При цьому ПКУ зобов'яже податківців доводити відсутність ділової мети, зокрема в операціях із нерезидентами та неприбутківцями.

Джерело: законопроект від 30.08.2019 р. № 1210  "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" 

 

Корисним на цю тему буде також матеріал "Деталізація змісту й обсягу господарської операції в акті наданих послуг: роз’яснювальна та судова практика" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»