Серед першочергових заходів нової влади – початок масштабної приватизації та запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення. Відповідні доручення Президент дав під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету Міністрів та правоохоронних органів.

Уряд повинен до 1 жовтня розробити та внести на розгляд ВРУ законопроект про ринок землі сільськогосподарського призначення. А до 1 грудня його хочуть ухвалити та скасувати мораторій на продаж відповідних ділянок. До 1 січня 2021 року 100% інформації про земельні ділянки має опинитися в Державному земельному кадастрі.

Водночас Володимир Зеленський заявив про запуск масштабної приватизації. Для цього до 1 жовтня парламент повинен ухвалити законопроект про скасування переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. Також уряд має сформувати конкретний перелік стратегічних підприємств, які не підлягають приватизації. Крім того Кабмін повинен до 1 грудня передати не менше 500 підприємств до Фонду держмайна для малої приватизації через аукціонну систему «ProZorro.Продажі» та розпочати підготовку великих держкомпаній до приватизації. Не пізніше 1 квітня 2020 року повинні провести перший конкурс з приватизації.

Джерело: Офіційне інтернет-представництво Президента України

 

Про новації, які принесуть українцям у сфері оподаткування законопроекти № 1210 та № 1209, читайте у новинах:

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»