Спеціалісти Нацбанку роз’яснили, чи можна здійснити ідентифікацію та верифікацію фізосіб - резидентів на підставі закордонного паспорта.

Банки під час ідентифікації та верифікації резидентів встановлюють інформацію, визначену у п. 1 ч. 9 ст. 9 Закону № 1702.

Слід зазначити, що ст. 13 Закону № 5492 визначає перелік документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, до якого в тому числі, крім паспорта громадянина України, належить і закордонний паспорт.

При цьому посвідчення водія, особи моряка, особи з інвалідністю чи учасника Другої світової війни, посвідчення, видане за місцем роботи фізособи, не можуть бути використані громадянином для встановлення його особи під час укладення правочинів.

Зважаючи на викладені норми законодавства України, провести ідентифікацію та верифікацію фізособи-резидента на території України можна на підставі закордонного паспорта.

Джерело: лист НБУ від 04.09.2019 р.  № Р/25-0006/45577

 

Що таке IBAN та якого клопоту він додасть клієнтам банків, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»