Дніпропетровські податківці роз’яснили, як оподатковувати ПДВ імпорт товарів за договором комісії.

У разі ввезення на митну територію України товарів комітентом (імпортером) — платником ПДВ, який здійснює сплату ПДВ під час митного оформлення таких товарів безпосередньо зі свого поточного рахунку:

  • датою виникнення податкових зобов’язань є дата подання митної декларації для митного оформлення (п. 187.8 ПКУ);
  • датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за такими податковими зобов’язаннями (п. 198.2 ПКУ).

Враховуючи правила формування податкового кредиту, сплачений під час імпорту товарів ПДВ на підставі належним чином оформленої митної декларації включає до податкового кредиту комітент (власник товару).

Комісіонер суми ПДВ до податкового кредиту не відносить. А ось отримана в межах посередницьких договорів винагорода як оплата за послуги з придбання товарів у такого комісіонера підлягає оподаткуванню ПДВ за основною ставкою.

Джерело: роз’яснення на веб-сайті ГУ ДПС у Дніпропетровській області

 

Більше про облік операцій з імпорту товарів через комісіонера-резидента читайте в матеріалах сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»