Законотворці пропонують доповнити ПКУ нормами, які визначатимуть обставини, що пом’якшують відповідальність особи (законопроект № 1210 від 30.08.2019 р.).

Згідно з відповідною статтею (у законопроекті – ст. 112-1) до обставин, що пом’якшують відповідальність особи за вчинення правопорушень будуть відноситися:

  • вчинення діяння під впливом погрози, примусу або через матеріальну, службову чи іншу залежність;
  • вчинення діяння при збігу тяжких особистих чи сімейних обставин;
  • самостійне повідомлення платником податків про вчинене ним правопорушення (за винятком діянь, що зумовили визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання та/або іншого зобов’язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми ПДВ, а також порушення правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати).

Водночас контролери матимуть можливість визнати обставинами, що пом’якшують відповідальність особи, й інші обставини, прямо не передбачені ПКУ.

Джерело: законопроект № 1210 від 30.08.2019 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»

 

Про нинішню практику нарахування податкових штрафів читайте у матеріалі «Класичні податкові штрафи: перелік, прецеденти для застосування та розміри» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»