Податківці роз’яснили, як звітувати єдиноподатникам 4 групи у разі переукладення договорів опенди землі.

У випадку припинення старих та укладення нових договорів оренди земділянок, згідно з якими площа угідь залишається незмінною, відповідна уточнююча декларація з ЄП групи 4 матиме розрахунок величини податкових зобов’язань, ідентичний розрахунку величини податкових зобов’язань у попередній звітній (уточнюючій) декларації. Натомість у додатку до декларації «Відомості про наявність земельних ділянок» для ділянок угідь, права платника податку щодо яких змінювалися, окремими рядками слід зазначити інформацію про ділянки угідь для договорів, дія яких припинилася, і для договорів, дія яких почалася у податковому (звітному) періоді. Водночас контролери звернули увагу: платники ЄП групи 4 мають поінформувати власників угідь, що у період між припиненням старого договору про користування ділянкою угідь та набранням чинності нового договору для таких власників ділянок угідь припиняється передбачене п. 281.3 ПКУ право на податкову пільгу зі сплати земельного податку для фізичних осіб.

Джерело: ІПК ДФСУ від 28.08.2019 р. № 4055/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

 

Сільгосптоваровиробникам цікавим може бути матеріал «Ремонт сільгосптехніки: облік й оподаткування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»