Народні обранці  мають намір переглянути деякі норми ПКУ в частині податку на прибуток.

Якщо законопроект від 30.08.2019 р. № 1210 приймуть, у ПКУ з'явиться ряд уточнень.

По-перше, до переліку осіб із річним строком подання звітності окремо мають намір включити ФОП, незалежних професіоналів, а також спрощенців (фізосіб та юросіб), які протягом такого періоду виплачували доходи нерезидентам.

По-друге, приведуть у відповідність норму, що дозволяла сільгоспвиробникам обирати "літній" звітний період (з 1 липня минулого звітного року по 30 червня поточного звітного року). Для цього із тексту ст. 137.4.1 ПКУ приберуть згадку про ст. 209 ПКУ.

По-третє, в "амортизаційних" різницях (пп. 138.3.1 ПКУ) можна буде знайти зокрема таке обмеження: "Амортизація не розраховується за період не використання (експлуатації) основних засобів у господарській діяльності у зв’язку з їх модернізацією, реконструкцією, добудовою, дообладнанням, поліпшенням та консервацією."

По-четверте, передбачать застосування "збільшуючих" різниць, зокрема щодо:

  • витрат в результаті відшкодування збитків, компенсації неодержаного доходу (упущеної вигоди) та на суму штрафів, пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами держвлади за порушення вимог законодавства;
  • витрат від курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті на дату балансу;
  • витрат, понесених платником податків на користь нерезидентів, якщо такі операції не мають ділової мети.

Джерело: законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" від 30.08.2019 р. № 1210

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»