Дніпропетровські податківці роз’яснили, як повернути помилково та/або надмірно сплачену суму грошового зобов’язання з ПДВ у разі анулювання ПДВ-реєстрації.

Після анулювання реєстрації платника ПДВ залишок коштів на його рахунку у СЕА ПДВ перераховують до бюджету, а такий рахунок закривають.

При цьому помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання платник ПДВ може повернути. Для цього потрібно подати заяву про таке повернення відповідно до п. 43.3 ПКУ.

Як прописано в п. 43.41 ПКУ, у разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника ПДВ в СЕА ПДВ у порядку, визначеному п. 2001.5 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ. Але якщо на момент звернення платника податків із відповідною заявою чи на момент фактичного повернення коштів електронний ПДВ-рахунок відсутній, то кошти повертають на поточний рахунок платника податків в установі банку.

Джерело: роз’яснення на веб-сайті ГУ ДПС у Дніпропетровській області

 

Процедуру анулювання ПДВ-реєстрації ми описали в матеріалі «Анулювання ПДВ-реєстрації: підстави та наслідки» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»