У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 1208 від 30.08.2019 р. Його ініціатор – народний депутат Д. Гетманцев (фракція ПП «Слуга народу»). На жаль, текст проекту Закону про Бюро фінансових розслідувань ще відсутній, але вже зараз можна припустити, що йдеться про створення нового правоохоронного органу, що займатиметься правопорушеннями у фінансовій, податковій та підприємницькій сферах. Нагадаємо, що донедавна обговорення доцільності створення такого відомства та його повноважень велося стосовно пропозицій створення Служби фінансових розслідувань чи Бюро національної фінансової безпеки.

Так, нещодавно ми повідомляли, що Департамент захисту економіки Нацполіції буде ліквідований. Єдиним органом, який буде опікуватися боротьбою з фінансовими та економічними злочинами, мала стати Служба фінансових розслідувань. Вона б отримала функції підрозділів розслідування економічних злочинів у СБУ, МВС і в податковій.

Відбулося і безпосереднє обговорення підготовки законопроекту "Про службу фінансових розслідувань". Згідно з ним Служба буде саме аналітичним, а не силовим центром, покликаним упереджувати вчинення злочинів у фінансовій сфері. Зокрема, вона займатиметься виявленням, припиненням, розкриттям та досудовим розслідуванням злочинів проти інтересів держави у сфері фінансів та суміжних сферах. Також Служба виявлятиме системні чинники, що призводять до економічної злочинності та вчинення таких злочинів.

А ось щодо ключових положень законопроекту № 1208 можна буде говорити предметно після публічної появи його тексту, а також супровідних документів до проекту.

Джерело: законопроект № 1208 від 30.08.2019 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»