Фіскали пояснили нюанси оподаткування доходу, що отримує працівник та/або член його сім’ї першого ступеня споріднення, у вигляді вартості наданої роботодавцем (платником податку на прибуток) путівки безоплатно або зі знижкою.

За загальним правилом, прописаним у пп. 165.1.35 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включають вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у т. ч.  на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім'ї першого ступеня споріднення.

Однак спрацьовує воно не завжди, а лише тоді, коли одночасно виконуються наступні умови:

  • по-перше, таку путівку надає роботодавець-платник податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік,
  • по-друге,  вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року ( у 2019 році – 20865 грн);

При цьому вказана норма не обмежує кількість членів сім'ї першого ступеня споріднення платника податків.

Отже, якщо зазначені вимоги виконані, дохід фізособи від отримання такої путівки не оподатковують ні ПДФО, ні військовим збором.

Якщо ж фізособа отримує такий дохід другий раз за календарний рік,  то звільнення не спрацьовує.  В такому разі вартість наданої путівки безоплатно або зі знижкою слід оподатковувати ПДФО за ставкою 18% та військовим збором (1,5%) на загальних підставах.

Джерело: ІПК ДФС від 01.08.2019 р.  № 3611/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»