Податківці роз’яснили, чи складати акцизну накладну (далі – АН), якщо працівник платника акцизного податку придбав пальне на АЗС за готівку для власного споживання.

Право на складання АН надають виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку в порядку, передбаченому ст. 212 ПКУ.

Платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі АН за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в ЄРАН (п. 231.1 ПКУ).

У разі придбання пального СГ, який зареєстрований платником акцизного податку, на АЗС за готівку через свого представника особа, яка реалізує пальне, зобов'язана в установлені терміни скласти АН на такого СГ та зареєструвати її в ЄРАН. При цьому представник суб'єкта господарювання повинен надати документ, який підтверджує його повноваження.

Платник податку зобов'язаний скласти АН на обсяги пального, використаного для власного споживання (абз. 2 п. 231.1 ПКУ).

Отже, СГ, як зареєстрований платник акцизного податку з реалізації пального, на всі обсяги витраченого для власних виробничих потреб пального зобов'язаний скласти в електронній формі АН за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД витраченого пального та зареєструвати її в ЄРАН.

Джерело: роз’яснення з категорії 116.13.03 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Про правила складання акцизної накладної на обіг пального, дізнавайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»