Парламент отримав для розгляду підготовлений групою нардепів попереднього скликання законопроект «Про страхування». Вперше він був поданий до Верховної Ради ще у лютому 2015 року, а у березні 2016 року – навіть пройшов перше читання. І ось проект – знову на столах законотворців, наразі його направлено на розгляд Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Законопроект передбачає викладення в новій редакції чинного Закону України «Про страхування», який було прийнято у 1996 році.

Зокрема, проектом пропонується  наступне:

  • реєстрація страховиків виключно у формі акціонерного товариства та введення нового порядок їх реєстрації;
  • створення інституту професійних перестраховиків;
  • установлення порядку розкриття інформації страховиками;
  • установлення вимог платоспроможності, що враховують якість активів страховика, його системи управління  та розкриття інформації;
  • визначення умов доступу до діяльності на території України страховиками-нерезидентами;
  • надання дозволу на здійснення транскордонного страхування;
  • установлення вимог до власників істотної участі та порядку набуття істотної участі у страховика;
  • установлення вимог до системи корпоративного управління страховика;
  • визначення порядку регулювання посередницької діяльності;
  • визначення правового статусу актуаріїв, аудиторів у сфері страхування тощо.

Якщо страховики будуть створені виключно у формі акціонерного товариства, то інформація щодо їхньої діяльності буде відкритою. Адже їхню звітність публікуватимуть в засобах масової інформації та на сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також буде розкрита інформація про власників.

У проекті Закону дозволяється здійснення транскордонного страхування з страхування ризиків, пов’язаних із морськими перевезеннями, комерційною авіацією, запуском космічних ракет і фрахтом (включаючи супутники).

Страховик повинен буде систематично подавати уповноваженому органу інформацію про перелік пов’язаних осіб аби уникати укладання численних угод із пов’язаними особами на дуже вигідних умовах для останніх, що підриває платоспроможність страховика.

Філії страховиків-нерезидентів для здійснення страхової діяльності на території України повинні отримати ліцензію.

Положення  проекту Закону містять загальні та конкретні вимоги до діяльності страхових брокерів та страхових агентств. 

Проектом Закону установлено обов’язок страховика проходити щорічний аудит у зовнішнього аудитора. Зовнішній аудитор має бути незалежним та має бути внесений до реєстру аудиторів, що можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ.

Джерело: законопроект № 0964 від 29.08.2019 р.

 

Про відображення в обліку наслідків страхування цивільної відповідальності  читайте в матеріалі газети  «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»