Мінюст затвердив форму Декларації про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність.

Згідно з Кодексом України з процедур банкрутства таку декларацію подають для відкриття провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізособи – підприємця.

Декларація про майновий стан подає боржник за три роки (за кожен рік окремо), що передували поданню до суду заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Декларація повинна містити інформацію щодо майна, доходів та витрат боржника і членів його сім'ї, що перевищують 30 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2019 році це становить 125190 грн).

До членів сім'ї боржника належать:

  • особи, які перебувають у шлюбі з боржником (у т. ч. якщо шлюб розірвано протягом трьох років до дня подання декларації),
  • їхні діти (у т. ч. і повнолітні),
  • їхні батьки,
  • особи, які перебувають під опікою чи піклуванням боржника,
  • інші особи, які спільно з ним проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких з боржником не мають характеру сімейних), у т. ч. особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Декларації заповнюють власноруч або з використанням засобів комп'ютерної техніки українською мовою. Подають її до господарського суду у паперовому вигляді або засобами електронного зв'язку в електронній формі.

Наказ набирає чинності з дня введення в дію Кодексу України з процедур банкрутства, тобто 22 жовтня 2019 року, але не раніше дня офіційного опублікування цього наказу.

Джерело: наказ Мінюсту від 21.08.2019 р. № 2627/5

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»