Податківці роз’яснили, як діяти резиденту у разі проведення виплати прибутку від операцій з цінними паперами нерезиденту через нерезидента-посередника.

Вони вказали: якщо прибуток від зазначених операцій отримує нерезидент-посередник (номінальний отримувач доходів) для перерахування їх іншим нерезидентам (фактичним власникам доходу), то резидент не має підстав застосовувати преференції чинних міжнародних договорів з країнами резиденції бенефіціарних (фактичних) отримувачів (власників) такого прибутку.

Нагадаємо, що резидент-податковий агент має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту. Однак зазначене право виникає лише за умови, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (п. 103.2 ПКУ).

За даними сайту Офісу великих платників податків ДФС

 

Про порядок включення до Реєстру неприбутківців читайте в рубриці "Аналітичні матеріали"/"Податок на прибуток"/"Нерезиденти, постійні представництва".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»