Спільно Мінекономрозвитку та Офісом Президента розроблено та внесено до Ради законопроект № 1076, який  передбачає нову редакцію Закону про публічні закупівлі.

Зокрема, аби підвищити ефективність закупівель пропонують:

  • обов’язково використовувати Prozorro при закупівлях від 50 тис. грн.;
  • дати можливість для бізнесу протягом 24 годин виправити помилки в тендерній пропозиції;
  • ввести е-каталоги (Prozorro Market);
  • перейти на Уповноважених осіб замість тендерних комітетів.

Буде уведено поняття «спрощених» закупівель – закупівлі товарів, робіт і послуг на суму від 50 до 200 тис. грн, які обов’язково будуть проводитись через Prozorro.

Окрім того для зручності закупівель на невеликі суми в закон вводять такий термін як “електронні каталоги”. Технічно закупівля через е-каталоги нагадує процедуру в онлайн-магазині. Вона дозволить використовувати замовнику е-каталог (Prozorro Market) як альтернативу проведення спрощених  закупівель.

Також бізнес отримає більше можливостей для відстоювання своїх прав. Законопроект пропонує суттєво вдосконалити механізм оскарження торгів в Антимонопольному комітеті України. Наприклад, якщо скаргу задовольняють на користь постачальника, то йому повертають плату за оскарження. Щоб запобігти маніпуляціям (тролінгу) до розгляду будуть приймати тільки проплачені скарги, а відкликати їх буде неможливо.

За повідомленням Мінекономрозвитку

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»