Нагадаємо: на останньому засіданні Кабміну від 02.09.2019 р. Олексій Гончарук під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським доручив міністру Кабінету міністрів Дмитру Дубілету повністю відмовитися від паперового документообігу в державних органах.

Уже сьогодні Дмитро Дубілет на своїй сторінці в Facebook коротко розповів про рішення цього завдання.

Зокрема, міністр зазначив, що завтра (04.04.2019 р. - прим. ред.) він планує винести рішення про скасування паперового обміну документами на засідання Кабміну. Інфраструктура для цього є, не було лише політичної волі.

При цьому Дмитро Дубілет звернув уваги та три важливих уточнення ( дослівно):

1. "Учора ЗМІ поширили новину про те, що ми хочемо заборонити паперовий документообіг. Тут, на жаль, закралася помилка.

ДокументоОБМІН - це обмін документами між органами. ДокументоОБІГ - це процеси узгодження документів всередині держорганів. Поки що мова тільки про документообмін. А повна діджиталізація документообігу - це завдання на найближчі 1-2 роки."

2. "Є ряд документів (їх відносно небагато), які поки не можна перевести в цифру через закони. Їх ми в вересні не чіпаємо. Ми їх ретельно проаналізуємо і теж оцифруємо, але для цього потрібно буде міняти закони. Сподіваюся, до кінця року внесемо в Раду пропозиції."

3. "Зараз ми переводимо документи в цифровий вигляд одним махом, не розбираючись в їх суті. Однак, упевнений, 90% цих документів не потрібні самі по собі - ні в папері, ні в цифрі. Найближчим часом почнемо їх ревізію і випалювання.

Краще, ніж електронний документ, може бути тільки неіснуючий документ".

Джерело:  повідомлення Дмитра Дубілета у Facebook

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»