ДФС роз’яснила, чи відображати в ПДВ-декларації податкову накладну з помилковим ІПН покупця та розрахунок коригування до неї. Також податківці пояснили, як виправлення помилки в ІПН покупця відображати у податковій звітності з ПДВ?

В декларації з ПДВ платник податку зазначає дані, вказані в складеній на підставі первинних документів податковій накладній. Тому обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані в помилковій податковій накладній і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в декларації з ПДВ.

Щоправда, податкові зобов’язання слід відображати у податковій звітності з ПДВ на дату складання податкової накладної з неправильним ІПН. Розрахунок коригування та нова (друга) податкова накладна не впливають на визначене податкове зобов’язання. Тому операцію, пов’язану з виправленням помилки в ІПН покупця, не відображають у податковій звітності з ПДВ.

Виправляють неправильно вказаний ІПН покупця методом сторно в додатку Д5 уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ.

Джерело: ІПК ДФСУ від 27.08.2019 р. № 3999/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

 

Порядок виправлення помилок в декларації з ПДВ ми розглянули в матеріалі «Помилки в декларації з ПДВ: алгоритм виправлення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»