В більшості випадків база нарахування ЄСВ співпадає з базою нарахування ПДФО у вигляді зарплати та винагороди за виконання робіт (надання послуг) за ЦПД. Тож є можливість скоротити кількість звітів для платників податків – страхувальників (підприємств та самозайнятих осіб). Саме так пояснюють народні депутати від парламентської більшості необхідність приймати законопроекти № 1057 та № 1072. Документи пропонують зміни до ПКУ та Закону про ЄСВ, завдяки яким отримаємо єдину звітність з ЄСВ та ПДФО.

Якщо ці законопроекти схвалить Рада, то запрацюють вони із 1 липня 2020 року.

Що ж ними запропоновано?

1. Податкові агенти та платники ЄСВ подаватимуть щомісячно податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізсіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ.

2. ФОП подаватимуть річну податкову декларацію, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми ЄСВ,

Платники єдиного податку першої та другої груп відобразять у річній податковій декларації платника єдиного податку відомості про суми ЄСВ.

Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи) у складі податкової декларації платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року подаватимуть також відомості про суми ЄСВ.

3. Платники ЄСВ подаватимуть звітність з ЄСВ у складі звітності з ПДФО (єдиного податку) до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника ЄСВ. Форма, за якою подаватимуть звітність (відомості) про нарахування ЄСВ у складі звітності з ПДФО (єдиного податку), встановить Мінфін за погодженням з ПФУ та фондами соцстрахування.

Джерело: законопроекти № 1057 та № 1072 щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб

 

Про те, що суд скасував попередній порядок перевірок Держпраці, йшлося у матеріалі газети «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»