ДФС розглянула ситуацію, в якій платник ПДВ зареєстрував в ЄРПН податкову накладну на отримувача (покупця) — платника ПДВ із типом причини 08. А потім спробував зареєструвати розрахунок коригування до такої податкової накладної, але це не вдалося зробити.

Стосовно цієї ситуації податківці відзначили:

  • У розрахунках коригування, складених до податкових накладних, у яких заповнили поле «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини», це поле також потрібно було заповнити. При цьому тип причини повинен відповідати типу причини, який зазначили у податковій накладній, до якої складають розрахунок коригування;
  • Порядок заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307, (даліПорядок № 1307) не передбачає заповнення у податковій накладній, яку складають на постачання товарів/послуг платнику податку, та яку надають отримувачу (покупцю), поля «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини»;
  • Зазначений розрахунок коригування до податкової накладної не може бути зареєстрований в ЄРПН внаслідок порушення платником податку вимог Порядку № 1307 при складанні такої податкової накладної.

Отже, у цій ситуації стандартний порядок виправлення помилок у заголовній частині податкової накладної не підходить. Нагадаємо, що стандартний порядок передбачає: скласти розрахунок коригування, в якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторити, а реквізит, у якому допустили помилку, заповнити без помилок.

На жаль, фіскали не дали чіткого алгоритму дій для платників податків у вказаній ситуації.

Вважаємо, що можна провести аналогію із виправленням помилкового ІПН покупця. Тому, на нашу думку,  алгоритм дій має бути наступним: зареєструвати в ЄРПН анулюючий розрахунок коригування (із зазначенням типу причини 08) і нову податкову накладну без помилки.

Джерело: ІПК ДФСУ від 14.08.2019 р. № 3795/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Більше про виправлення помилок в податкових накладних читайте в матеріалі «Виправлення помилок у податкових накладних: як скласти розрахунок коригування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»