ВС скасував низку податкових повідомлень-рішень через  відсутність у судовій справі основного доказу, який визначає склад податкових правопорушень, покладених в основу прийняття спірних рішень – акту перевірки.

Суд зауважив: "акт, являється передумовою прийняття податкового повідомлення-рішення та є носієм доказової інформації про виявленні порушення вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби".

Належним письмовим доказом, на підставі якого суд здійснює розгляд справи, є оригінал документу або його копія, засвідчена суддею.

На замітку! Результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень – довідка.

Джерело: постанова Верховного Суду України  від 02.07.2019 р. у справі № 819/2737/13

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Огляд судової практики Верховного Суду в податкових спорах. Липень-2019" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»