За інформацією МОН, цього року рішення про проведення свята першого дзвоника приймає кожен навчальний заклад самостійно. Тобто свято може бути проведено як 1 вересня (неділю), так і 2 вересня (в понеділок). З цього приводу Профспілка працівників освіти і науки України звернула увагу на дотримання законодавства про працю у випадку залучення працівників до роботи у вихідні дні.

Так, відповідно до ст. 71 КЗпП робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) і лише у виняткових випадках. Такими випадками є:

  • відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
  • відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
  • виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;
  • виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Залучають працівників до роботи у вихідні дні за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

У таких випадках, робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі (ст. 72 КЗпП).

Джерело: сайт Профспілки працівників освіти і науки України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»