Спеціалісти Держпраці роз’яснили, чи має право на додаткову відпустку одинока мама, яка має неповнолітню дитину, що фактично проживає та вчиться в інтернаті.

Додаткову відпустку тривалістю до 10 календарних днів щорічно надають жінці, яка працює та має двох та більше дітей у віці до 15 років, або дитину — інваліда, або яка всиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері, в т. ч. довгочасного перебування матері в лікувальному закладі, а також особам, які взяли дитину під опіку (ст. 19 Закону № 504).

Згідно ст.1 Закону № 2402 та ст. 2 Закону № 2811 дитиною вважається особа у віці до 18 років, якщо за законом їй не надається таке право раніше.

Режим окремого мешкання не позбавляє батьківських прав та обов'язків.

Виходячи з вище сказаного, одинока мати має право на додаткову відпустку, яку надають працівникам з дітьми до досягнення дитиною повноліття, у тому випадку, якщо вона мешкає окремо від неї.

Джерело: сайт ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

 

Хто може претендувати на додаткову соціальну відпустку, про її тривалість й особливості надання, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»