ДФС роз’яснила, чи можна формувати податковий кредит з ПДВ за податковою накладною, в якій помилково проставили позначку «Х» у полі «Зведена податкова накладна», та як виправити таку помилку.

Позначка «Х» у верхній лівій табличній частині податкової накладної у полі «Зведена податкова накладна» не є обов’язковим реквізитом податкової накладної. Така позначка свідчить про окремий характер операцій, за результатами здійснення яких складають відповідну податкову накладну та визначають податкові зобов’язання з ПДВ.

Отже, податкова накладна з такою позначкою не може бути підставою для визнання податкового кредиту з ПДВ.

Для виправлення зазначеної помилки необхідно:

  • по-перше, скласти анулюючий розрахунок коригування до відповідної податкової накладної, в якому у полі «До зведеної податкової накладної» поставити позначку «Х»;
  • по-друге, скласти і зареєструвати в ЄРПН правильну податкову накладну, яка буде підставою для формування податкового кредиту покупцем (отримувачем) товарів/послуг.

Джерело: ІПК ДФСУ від 23.08.2019 р. № 3962/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

 

Більше про виправлення помилок в податкових накладних читайте в матеріалі «Виправлення помилок у податкових накладних: як скласти розрахунок коригування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»