Як і раніше, держслужбовцям можуть встановлювати такі види премій:

  • премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності;
  • місячна або квартальна премія відповідно до особистого внеску в загальний результат роботи держоргану.

Однак маємо декілька нових норм:

1. Держслужбовцям, які займають посади держслужби категорії "Б" та здійснюють повноваження керівників держслужби в держорганах, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, міст Києва або Севастополя, одного або кількох районів, міст обласного значення, місячну або квартальну премію встановлює керівник  держслужби у держоргані за погодженням із суб'єктом призначення.

2. Преміюють працівників, які звільняються, у місяці звільнення за фактично відпрацьований час за пропозицією безпосереднього керівника.

3. У місяці, в якому держслужбовець перебуває у відпустці (основній, додатковій та інших, передбачених законодавством), за період тимчасової непрацездатності та в інших випадках, коли згідно із законодавством виплати проводять із розрахунку середньої зарплати, місячну або квартальну премію нараховують за фактично відпрацьований час.

Все це передбачено в новій редакції Типового положення про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів), затвердженого наказом Мінсоцполітики від 13.06.2016 р. № 646.

Джерело: наказ Мінсоцполітики від 06.05.2019 р. № 683

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»