ДФС роз’яснила, чи можна подати додаткові письмові пояснення та/або копії документів до заблокованої податкової накладної/розрахунку коригування, якщо відповідні документи вже були подані на розгляд комісії, але рішення ще не прийняли.

Чинним законодавством така можливість не передбачена. Тому подавати додаткові письмові пояснення та/або копії документів до заблокованої податкової накладної/розрахунку коригування, якщо платник податку вже подав відповідні документи на розгляд комісії, не можна.

Як альтернативу контролери пропонують оскаржувати рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН в адміністративному або судовому порядку, а рішення комісії центрального рівня — у судовому порядку.

Джерело: роз’яснення ДФС у категорії 101.17 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Нагадаємо, що з 08.08.2019 уведені в дію оновлені критерії ризиковості для блокування податкових накладних. Що ж саме в них змінилося можна дізнатися із матеріалу «Критерії ризиковості для блокування податкових накладних: що змінилося з 08.08.2019» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»