Податківці роз’яснили, за який період подавати декларацію про майновий стан і доходи самозайнятій особі.

Податкові декларації за базовий звітний період, що дорівнює календарному року для платників ПДФО, подають до 1 травня року, що настає за звітним (пп.49.18.4 ПКУ).

Чинним законодавством не передбачено особливих термінів подання декларації про майновий стан і доходи фізособам, стосовно яких проведено держреєстрацію припинення незалежної профдіяльності.

Тому фізособа, яка провадить незалежну профдіяльність, у разі її припинення, подає декларацію за результатами звітного року до 1 травня року, що настає за звітним.

Зверніть увагу! Декларацію подану у термін, інший ніж за "календарний рік", вважають неподаною, оскільки фізособи. які провадять незалежну профдіяльність, не подають декларації за інші звітні періоди ніж звітний рік.

У разі отримання відмови контролюючого органу у прийнятті декларації, платник податків має право подати нову декларацію.

За повідомленням ГУ ДФС у м. Києві

 

Усі нюанси заповнення та подання Декларації про майновий стан і доходи ФОПами-загальносистемниками, дізнайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»