Ситуація: небанківська фінустанова з власного розрахункового рахунку перераховує на рахунок транспортній компанії (перевізнику) кошти за надані послуги з перевезення пасажирів. Хто з сторін повинен при цьому застосовувати РРО

Запит такого змісту надійшов до ДФС.

Податківці повідомили, що РРО та розрахункові книжки не застосовують, зокрема, при виконанні банківських операцій, крім операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням ПТКС.

Також застосування РРО є не обов'язковим у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку).

Якщо пасажири сплачують за проїзд на користь перевізника через платіжні пристрої небанківської фінустанови, жодна з сторін може не використовувати РРО.

Проте, якщо фінустанова отримує кошти від пасажирів, а в подальшому перераховує їх на користь перевізника така фінустанова зобов’язана встановити та застосовувати РРО.

Джерело: ІПК ДФС від 16.08.2019 р. № 3828/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Підприємство-посередник (платник ПДВ) продає залізничні й авіаквитки за агентськими договорами. Оплату їх вартості посередник отримує в касу і на свій поточний рахунок. Потім ці кошти перераховуються перевізникам (залізничним і авіакомпаніям), з якими укладались агентські договори. Водночас за агентськими договорами посередник (агент) отримує винагороду за свої послуги. Якими ж будуть ПДВ-наслідки за такими операціями в посередника – читайте в статті газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для получения доступа к вышеупомянутым и прочим материалам сервиса "Интерактивная бухгалтерия" - воспользуйтесь ТЕСТОВЫМ 3-дневным доступом к сервису.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»