Держпраці роз'яснює про відсторонення працівників від роботи.

Відразу наголосимо, що відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом можливе у разі:

  • появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
  • відмови або ухилення від обов’язкових медоглядів, відмови від навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
  • в інших випадках, передбачених законодавством.

Оформити процес відсторонення необхідно наказом (розпорядженням) роботодавця. В наказі необхідно викласти підстави та строки відсторонення. З таким наказом працівник має  бути негайно ознайомлений під розпис.

Назад приступити до роботи працівник може після того, як буде усунено підстави або закінчиться термін відсторонення. Але це у випадку, якщо працівника не звільнили  з роботи згідно законодавства. Якщо в наказі про відсторонення працівника не визначили строк відсторонення, про його допуск до роботи  необхідно видати наказ (розпорядження).

Зверніть увагу, що в разі відсторонення працівника від роботи без виплати зарплати, лікарняні за цей період йому не нараховують (ст. 22 Закону № 2464 від 08.07.2010)

Також період відсторонення не враховують до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку. За період відсторонення від роботи без збереження зарплати сплата страхового внеску на соцстрахування не здійснюється, і такий період до страхового стажу не зараховують.

За повідомленням ГУ Держпраці у Кіровоградській області.

Про особливості відсторонення від роботи та переведення на легшу роботу працівника за станом здоров’я читайте тут.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»