Уряд затвердив Порядок організації та забезпечення охорони від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об’єктів на підставі договорів.

Дія цього Порядку поширюється на:

Охорона від пожеж суб’єктів господарювання здійснюється на підставі договору, який укладається між територіальним органом ДСНС і суб’єктом господарювання. У разі домовленості між більш як двома суб’єктами господарювання щодо їх спільної охорони від пожеж територіальним органом ДСНС укладається багатосторонній договір про охорону від пожеж.

Організацію та забезпечення охорони від пожеж указаних суб’єктів господарювання здійснюють державні пожежно-рятувальні підрозділі (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (далі — пожежно-рятувальні підрозділи). Це передбачає, зокрема:

  • забезпечення цілодобового чергування пожежно-рятувальних підрозділів на об’єктах суб’єкта господарювання;
  • участь пожежно-рятувальних підрозділів у проведенні інструктажів, пожежно-технічних мінімумів з питань пожежної безпеки для працівників суб’єкта господарювання;
  • визначення разом із суб’єктом господарювання потреби у протипожежному обладнанні, вдосконаленні та впровадженні протипожежної техніки для зниження рівня пожежної небезпеки об’єкта;
  • організацію та проведення гасіння пожеж на об’єкті суб’єкта господарювання, що охороняється, та прилеглій до нього території, рятування людей на пожежах, участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Для укладення договору про охорону від пожеж територіальний орган ДСНС та суб’єкт господарювання попередньо погоджують:

  • умови договору про охорону від пожеж;
  • штат (штатний розпис) пожежно-рятувального підрозділу;
  • перелік об’єктів суб’єкта господарювання, що охоронятимуть від пожеж, їх специфіку.

Перелік і склад статей калькулювання, що включаються до вартості послуг з охорони від пожеж, визначається Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 135 «Витрати».

Джерело: постанова КМУ від 14.08.2019 р. № 716

Про організацію навчання охорони праці  читайте в матеріалі газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»