В порядок денний засідання Уряду на 21.08.2019 р. включили проект постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю». Доповідач по ньому - Міністр соціальної політики.

Первинна редакція проекту розроблена та оприлюднена Держпраці ще 16.05.2019 р. Однак на сайті Держпраці вказали, що 08.08.2019 р. проект було оновлено. Тож, схоже, саме його презентували і, цілком можливо,  що й прийняли на Урядовому засіданні.

Нагадаємо: попередню Постанову № 295, якою був затверджений Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, суд скасував із 14.05.2019 р.

В розробленому Держпраці проекті залишається держконтроль за додержанням законодавства про працю у формі інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань. Маємо й норму, яка передбачає право інспектора праці, зокрема, самостійно і в будь-яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, де використовують найману працю.

Що ж буде в остаточній версії Порядку контролю за додержанням законодавства про працю, - наразі невідомо. Стежимо за повідомленнями Уряду та Мінсоцполітики разом із Держпраці.

УВАГА! Уряд затвердив порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Інформацію озвучили в Держпраці.

Суд скасував Порядок перевірок Держпраці: які наслідки для роботодавців? Відповідь читайте в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»