Офіс ВПП ДФС нагадав про штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, які реєструють на заміну анульованих помилкових податкових накладних. І, до речі, позицію Офісу ВПП підтримав Верховний Суд.

Історія почалася з того, що підприємство одного разу поставило товар покупцям, склало та зареєструвало за фактом такої поставки податкові накладні. Але зазначило в цих документах, що покупець не є платником ПДВ.

Утім, це було не так. На час складання та реєстрації податкових накладних покупці мали статус платника ПДВ. Інформація про це містилась у відкритих інформаційних джерелах, зокрема на сайті ДФС.

Щоб анулювати помилково складені податкові накладні, підприємство склало до них розрахунки коригування, а також склало (датою відвантаження товару) нові податкові накладні із виправленим статусом покупця товару (тобто, як платника ПДВ). Останні зареєстрували в ЄРПН із порушенням граничних строків, передбачених ПКУ. Тому за несвоєчасну реєстрацію таких податкових накладних контролери нарахували штраф у сумі понад 3,5 млн грн.

Підприємство вирішило оскаржити цей штраф у суді.

Проте Верховний Суд встановив, що обставини зміни статусу контрагента, на які підприємство вказувало як на причину помилки, відбулись ще до реєстрації первинних податкових накладних. Суд врахував, що ПКУ не передбачає звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної в ЄРПН у разі, якщо це відбулося через намагання платника виправити попередні свої помилки.

Водночас Верховний Суд наголосив: дотримання продавцем встановлених строків реєстрації накладних є безумовним та визначальним обов’язком платника податків. При цьому виправлення будь-яких помилок за допомогою відповідних розрахунків коригування не може нівелювати цей обов’язок.

Джерело: повідомлення на веб-сайті Офісу великих платників податків ДФС.

Про штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування читайте в матеріалі «Штрафи за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію податкових накладних і розрахунків коригування в ЄРПН» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»