ДФС роз'яснила порядок ведення обліку готівкових  операцій суб’єктом господарювання, який прийняв рішення не застосовувати КОРО.

По-перше, вони вказали, як підприємству підтверджувати оприбуткування готівки на АЗС.

Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є:

  • зберігання щоденних Z-звітів в електронній формі;
  • занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку.

По-друге, роз’яснили, чи потрібно на АЗС вести касову книгу.

АЗС як відокремлений підрозділ у розумінні п. 39 р. IV Положення № 148 касової книги не веде, оскільки застосовує РРО та/або РК.

По-третє, вказали, як підтверджувати залишок готівки у скриньці РРО на АЗС на випадок відключення електроенергії.

Так, суб'єкт господарювання самостійно приймає рішення про застосування КОРО на випадок виведення РРО з ладу або ж відключення електроенергії. Відповідне рішення слід закріпити в установчих документах.

Тож якщо прийняли рішення про незастосування КОРО, у разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії, АЗС не має права проводити розрахункові операції і має припинити роботу до відновлення роботи РРО.

Джерело: ІПК ДФС від 09.08.2019 р. № 3740/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

З 1 липня 2019 року новими учасниками СЕАРП та СЕ стало велике коло підприємств, що зберігають і реалізують пальне для власного споживання та промислової переробки. Оновилася із цієї дати й система кількісного контролю за рухом пального.

У статті ми з’ясували, як саме тепер здійснюють контроль за фактичними залишками й оборотом пального, кому, коли та яким чином застосовувати витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»