Податківці роз’яснили, в яких випадках вони проставляють штамп "ОТРИМАНО, попереджено про можливість відмови у прийнятті" на примірнику податкової звітності платника.

Податкову декларацію складають за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ПКУ та чинному на час її подання.

Якщо платник податку дотримався вимог ст. 49 ПКУ посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника.

Податкову декларацію, надану платником, також вважають прийнятою:

  • за наявності на всіх аркушах податкової декларації відмітки (штампу) контролюючого органу, із зазначеною датою її отримання або квитанції про отримання податкової декларації (якщо її подавали засобами електронного зв'язку), або поштового повідомлення з відміткою про вручення контролюючому органу (якщо податкову декларацію надсилали поштою);
  • якщо контролюючий орган не надає платнику податків повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації.

Підсумуємо: якщо при отриманні звітності виявлені порушення її оформлення, посадова особа контролюючого органу інформує платника податків про такі порушення і право контролюючого органу відмовити у прийнятті такої звітності. Також інформують про можливість, за потреби, повторно подати звітність, оформлену належним чином.

Якщо платник податків наполягає на поданні звітності з порушенням вимог, встановлених ст. 48 і ст. 49 ПКУ, то на примірнику такої звітності платника, проставляють штамп "ОТРИМАНО, попереджено про можливість відмови у прийнятті".

Джерело: роз’яснення з категорії 135.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»