Робоче місце маляра підлягає атестації в загальному порядку. Так вважають в Управління Держпраці у Рівненській області.

Роботодавці мають керуватись постановою КМУ «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 р. № 442 та Методичними рекомендаціями  для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими наказом Мінпраці від 01.09.1992 р. № 41.

Обов’язково проводять атестацію робочих місць тоді, коли на підприємстві є роботи, професії(посади), зазначені у:

  • постанові № 461 (Список № 1 і Список № 2, у яких перелічені роботи, професії(посади), зайнятість на яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах);
  • постанові КМУ «Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці» від 17.11.1997 р.  № 1290;
  • постанові КМУ «Про затвердження Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня» від 21.02.2001 р. № 163.

Відповідно до підрозділу «Малярні роботи» розділу ХХХІІІ «Загальні професії у всіх галузях господарства" Списку, затвердженого постановою КМУ від 17.11.1997 р. № 1290, право на таку відпустку мають маляри, які не менш як половину тривалості робочого часу виконують роботи, передбачені позиціями цього підрозділу.

За матеріалами Управління Держпраці у Рівненській області

Трудові гарантії та пільги, в частині, підвищеної оплати, додаткових відпусток, скороченої тривалості робочого часу для працівників зі шкідливими та важкими умовами праці розглядалися у матеріалах теми тижня «Важкі та шкідливі умови праці» в газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»