Податківці роз’яснили, як заповнювати окремі графи ф. № 1ДФ, якщо працівник поряд зі своєю основною роботою виконує роботу за внутрішнім сумісництвом на тому ж самому підприємстві.

Спершу вони нагадали, що сумісництвом вважають виконання працівником, крім своєї основної, іншу регулярну оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві.

Коли приймають на роботу або звільняють працівника (у т. ч. зовнішнього сумісника)  у ф. № 1 ДФ на таку особу заповнюють відповідно  графи 6 та 7 за умови  нарахування (виплати) доходу такому працівнику (п. 3.7 Порядку заповнення та подання податковими агентами ф. № 1ДФ затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4).

Фіскали розглянули ситуацію, коли працівник поряд зі своєю основною роботою виконує роботу за внутрішнім сумісництвом на тому ж самому підприємстві. Вони вказали, що в такому випадку під час відображення у  ф. № 1ДФ  доходів працівника за основним місцем роботи та за сумісництвом графу 6 не заповнюють. Пояснюється це тим, що місце роботи у  працівника не змінювалося.

Джерело: лист ДФСУ від 24.07.2019 р. № 668/2/99-99-13-02-03-13

Про особливості трудових відносин й оплати праці, зовнішніх і внутрішніх сумісників, дізнавайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»